Friday, October 26, 2007

Tulevikuauto Pivo 2

Naised! Teil on põhjust rõõmustada. Lõpuks ometi on insenerid ja turunduse inimesed Teie hädapalveid kuulda võtnud. Nad on loonud midagi revolutsioonilist - tehnilise lahenduse, mis aitab naisetel end taas sammukese võrra mehega võrdsemana tunda. Ja nagu ikka, tulevad head lahendused alati kõigi leiutajate emamaalt - Jaapanist.


Jaapanlased lõid auto, mis suudab end pool-automaatselt parkida kitsasse kohta kahe auto vahele. Ja oodake, see ei ole veel kõik! Lisaks parkimisfunktsioonile saab auto ostja kauba peale ühe tüütu, aga omamoodi armsa sisseehitatud roboti, kes suudab autojuhiga produktiivset dialoogi pidada. Ja ärme unusta mainimast, et auto välimus oleks nagu sel suvel esilinastunud Cars multikast maha pandud.
Kas pole tore :) Teate, mul on isegi tunne, et see asi võib tõepoolest turule tulla. Esialgu korjas see auto aga uudishimulike pilke Tokyos toimunud
autonäitusel.

Tuesday, October 23, 2007

Filmi tutvustus - Natural City (2003)

Lõpetasin just ühe Korea cyberpunk zanrisse kuuluva filmi "Natural City" vaatamise. Vastupidiselt pealkirjale pole selles filmis jutustatavas linnas miskit niivõrd loomulikku...Peategelaseks on üks politseinik, kes elab koos ühe kena cyborgist näitsikuga. Täpsustame sõnapaari koos elama. Nimelt nad elavad koos nagu mees ja naine meie tänapäevases ühiskonnas - jagavad elu, rõõmuhetki, muresi ja voodit. Cyborgi, Ria, eluiga pole aga lõputu, vaid see hakkab peagi otsa saama. Viimast armastav mees on nõus ette võtma kõikvõimalikke mõeldavaid ja mõeldamatuid asju, et enda elukaaslast päästa. Lootusetus olukorras kaalutakse ka võimalust kasutada ühe noore õnnetu tänavaprostituudi, tüdruku nimega Cyoni keha, mille sees peaks Ria saama edasi funktsioneerida.

Q: "Why are you doing this to me?"
Q: "Tell me why?"
A: "I need your body..."
A: "...to save my Ria"
A: "You sell your body anyway..."

Sõna cybersex võib peagi saada täiesti uue tähenduse :) Mis point nende cyborgidega viimasel ajal on? Aasia filme ja animesi vaadates tekib vahel selline tunne, et viimasel ajal üritatakse inimkujuga tehisintelligentsi luua vaata et suuremagi innuga kui HIVi vaktsiini. Mõni teadlane on isegi enda doktoritöö ehitanud ülesse väitel, et tulevikus inimesed abielluvad robotitega. Ja teate, see juhtub minu hinnagul varem kui te arvatagi oskate ...

Naised, kas Te ei eelistaks suhelda äkki sellise meeldiva robotiga, selle asmel et üritada lootusetult arendada õhtuti vestlust enda arvuti või teleka taga istuva mehega?


Või mehed, kas Te ei eelistaks äkki veeta kodus kvaliteetselt aega sellise nukukese seltsis :)

Ja üks kuulus anime Chobits Smilersi saatel - ühe mu tuttava poolt kokku miksitud

Filmi juurde tagasi tulles, Tegelikult on see film ood inimese karjuvale üksindusele siin maailmas. Elame suurtes linnades, pead-jalad koos, kuid kas üksteistele tegelikult ikkagi lähemal kui saja aasta eest? Tõenäoliselt on see film tüüpilisele lääne kultuuriga harjunule liiga uimane, liiga vaikne, pooliku dialoogiga ja saja muu hädaga :) Nii et ärge vaadake, sest 90% teist pettub selles.

Filmi pikem tutvustus koos illustreeriva materjaliga asub siin ja siin
Film on leitav torrenti võrgustikust siit

Sunday, October 21, 2007

Filmi tutvustus - Sex is Zero (2002)


Sex is Zero ehk Saekjeuk shigong on Lõuna-Korea noortekomöödia. Süzee on tal kohati väga sarnane tüüpilistele Hollywoodi noortekomöödiatele nagu American Pie. Stiilis:

 • Keegi on kellessegi lootusetult armunud

 • Süütuse kaotamine

 • Halenaljakad piinlikud juhtumid(kumminaised, purjus peaga tehtud julgustükid)

 • Ühikaelu, pidu & seks

Lisaks Hollywoodlikule süzeele leidsin ma enda jaoks sellest filmist aga ka teatud sügavust, mida tavaliselt sellistest filmidest ei kohta. Nimelt käsitleti seal üsnagi detailselt ja mitte-delikaatselt ka aborditeemat, mis peaks andma tegevust ka sellest filmist sügavamate mõtete otsijaile.

Filmi heaks küljeks oli veel see, et seal ei olnud sellist tüüpilist üdini hea vs üdini kurja vastasseisu ja välditi stereotüüplikke tegelaskujusi. Meeldiv oli leida sealt filmist inimesi nagu Sina ja mina - koos kõigi enda veidruste, unistuste, perverssuste, haavatavuste, tugevate ja nõrkade külgedega.

Filmile plaanitakse teha ka järg, mis peaks valmima 2007 aasta lõpulFilm on leitav torrenti võrgustikust siit

Tere Aasia huvilisedOled sattunud mu Aasia teemalisele blogile. Täpsemalt hakkame selles blogis rääkima järgmistest riikidest:
 • Jaapan

 • Hiina
 • Lõuna- Korea

Need kolm riiki moodustavad omapärase kultuuriliselt üsnagi sarnase kolmiku, mille kultuur ja eluolu on mind alati lummanud. Põhitähelepanu saab selles blogis endale loomulikult veidrike lipulaev Jaapan.

Täpsemalt hakkavad siia blogisse ilmuma postitused, mis seotud kuidagimoodi järgmiste asjandustega:

 • Anime, Manga, Hentai

 • J-Pop

 • Kawaiid Aasia tüdrukud

 • Igasugused freakid ja vähemfreakid filmid

 • Raamatud

 • Kultuur, tavad ja kombed

 • Tehnoloogilised Aasia päritolu vidinad

 • Huvitavaid linke Youtube'ist ja mujalt

 • Jaapani keel

 • Majandus

 • Mood

 • Sex

 • jne...